Představujeme se


FK MUTĚNICE


Fotbal v Mutěnicích se hraje od roku 1926. V roce 2016 jsme si tedy připomenuli výročí 90 let organizované kopané v Mutěnicích. Donedávna jsme se chlubili, že největších úspěchů bylo dosaženo ve třech obdobích, ale postup A-mužstva z I.A třídy přes krajský přebor až znovu po 13 letech do divize v sezóně 2013/2014, je určitě možno považovat za další historicky nejúspěšnější období. Navíc jej vybojovalo mužstvo složené z převážné většiny z vlastních odchovanců klubu! V letech 1944-48 hrálo mužstvo dospělých na čelních místech tehdejšího župního přeboru, v roce 1969 nezdařený postup z I. A třídy a za třetí úspěch se pokládá vítězné tažení "áčka" z I.B třídy až do MSFL. Nejdříve jsme postoupili do divize v ročníku 2000/2001. Zde jsme se zařadili mezi nejúspěšnější celky. Postupně jsme obsadili 3., 4., 2. a znovu 3. místo. V ročníku 2005/2006 jsme pětileté působení v divizi zakončili suverénním vítězstvím v soutěži a dalším historickým postupem do MSFL. V premiérovém ročníku MSFL jsme se vůbec neztratili a vybojovali jsme krásné 2. místo a o rok později 3. místo!

Po skončení ročníku 2009/2010, kdy se A-mužstvo zachránilo v MSFL, se výbor FK rozhodl zrušit B-mužstvo, hrající I. B třídu a A-mužstvo přihlásit do I. A třídy. Na rozdíl od MSFL od začátku tvoří základ mužstva vlastní odchovanci. Hned ve své první sezóně v I. A třídě dokázalo A-mužstvo I. A třídu vyhrát, výbor FK se ale rozhodl postup do KP odmítnout, další vítězství v soutěži o rok později ale již znamenalo postup do krajského přeboru! V sezóně 2011/2012 se A-mužstvo rovněž radovalo z historického vítězství v krajském poháru. V ročníku 2012/2013 se v krajském přeboru umístilo jako nováček na 3. místě a o rok později se po suverénní jízdě stalo vítězem krajského přeboru s jedenáctibodovým náskokem, když postup do divize si zajistilo již 5 kol před koncem! Navíc znovu po dvou letech vyhrálo i krajský pohár a třešinkou na dortu bylo vítězství v tzv. Superpoháru nad Ivankou pri Dunaji, což bylo utkání vítězů krajského poháru JMKFS a Bratislavského fotbalového svazu. Z divize ale bohužel hned ve své první sezóně sestoupilo. V krajském přeboru se ale znovu zařadilo mezi nejlepší celky, když se áčko umístilo vždy v horní polovině tabulky! Nejlepšího umístění dosáhlo v sezóně 2016/2017, když s Tišnovem bojovalo o vítězství v soutěži až do posledních kol, a nakonec z toho bylo výborné 2. místo! Do nové sezóny 2018/2019 vstoupilo "áčko" po vedením nového trenéra Viktora Linharta z Hodonína, který po osmi letech na lavičce Mutěnic vystřídal Petra Zemánka, strůjce posledních úspěchů klubu.

Velkým úspěchem v mládežnické kategorii byl postup dorostu do krajského přeboru v sezóně 2008/2009, což znamenalo poprvé v historii klubu povinnost vytvořit dvě dorostenecká družstva. Dorost si vítězství, tentokrát ale již bez postupu, zopakoval v sezónách 2014/2015 a i v právě skončené sezóně 2017/2018. Z vítězství v krajské soutěži se radovali v sezóně 2015/2016 i starší žáci, kteří tak navázali na své předchůdce ze sezóny 2011/2012. Mladší žáci vyhráli svou soutěž ještě o dva roky dříve!

Během historie prošel fotbalový oddíl různými změnami, hlavně co se týče názvů a sdružení s dalšími oddíly. Po sametové revoluci se fotbal osamostatnil a 20. 3. 1993 byl založen Fotbalový klub Mutěnice, který v současnosti řídí sedmičlenný výbor v čele s předsedou FK Petrem Blahou. Ten ve vedení klubu nahradil dlouholetého prezidenta a mecenáše klubu Miroslava Jagoše, jenž odstoupil ze své funkce na vlastní žádost v červnu r. 2011. Fotbalový klub je největší zájmovou organizací v Mutěnicích, která svými aktivitami poskytuje zábavu pro mnoho mutěnických občanů. V FK je bezpočet dobrovolníků, kteří se starají o více než 80 dětí a mládeže, které hrají tyto soutěže:

A-mužstvo - krajský přebor,

dorost - I. třída Jihomoravského kraje,

ml. + st. žáci - I. třída Jihomoravské kraje,

ml. + st. přípravka - okresní přebor Hodonínska.

ženy - MS divize

Klubové barvy jsou zelená a žlutá, mužstva hrají své zápasy ve sportovním areálu "Pod Búdama", kde jsou k dispozici dvě kryté tribuny pro 500 sedících diváků. Chod klubu je zajištěn díky štědrosti řady sponzorů. Hlavním sponzorem klubu Obec Mutěnice.

Stadion FK Mutěnice
Stadion FK Mutěnice
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky